مهاجرت قانونی

مهاجرت قانونی

زمانی که در خصوص مهاجرت تصمیم خود را می گیرید، طبیعتاً به فکر تحقیق کردن می افتید و بیش از هر زمان دیگری مایل هستید از آشنایان یا اطرافیانتان که در کشوری خارجی اقامت دارند، جویای شرایط آن کشور شوید و سوالات خود را بپرسید.

این روش روش صحیحی نیست، به شما توصیه می کنیم که در قدم اول از منابع رسمی درگاه های دولتی هر کشور مانند اداره مهاجرت کمک بگیرید.

منابع رسمی به شما کمک می کنند که تمامی اطلاعات صحیح را در اختیار بگیرید، اطلاعاتی که شاید آشنایان شما نیز از آنها نا آگاهند!

شما نمی توانید در خصوص بحث مهم مهاجرت، به پیشنهادات و تجارب اشخاص اعتماد کنید، چرا که این بحث ارتباط مستقیم با زندگی شما دارد.

پیش زمینه ذهنی بسیاری این است که اقدام کردن از طریق راه های قانونی بنابر پر هزینه بودن، انتظار کشیدن طولانی مدت و مناسب نیست و در عوض اقدام کردن از طریق راه های غیر قانونی را مناسب می بینند چرا که فکر می کنند کم هزینه و همچنین مدت زمان مورد نیاز برای انجام کلیه امورشان بسیار کوتاه است، شاید هم شنیده های اشتباهی موجب ساخت چنین تصویری در ذهنشان شده است!

در هر صورت، این طرز تفکر کاملاً اشتباه است.

چگونه می توان بدون اطلاعات کافی تسلیم صحبت های واهی شد؟!

اقدام از طریق راه های غیر قانونی برای شما خطراتی مانند خسارت مالی و جانی را در پی خواهد داشت و همچنین مسلماً هزینه پرداختی شما بیشتر خواهد بود ، به عنوان مثال شما از طریق قانونی برای اخذ اقامت تحصیلی، کاری، تمکن مالی و یا اقدام می کنید، وجه پرداختی شما به یک شرکت حدود 1000 یورو خواهد بود در حالی که اگر تصمیم شما اقدام از راه های غیر قانونی باشد، باید هزینه گزافی را به افرادی پرداخت کنید که حتی هیچ اطلاعاتی از خودشان هم به شما نمی دهند.

به این ترتیب مطمئن باشید که در خصوص مهاجرت هدف شما هر چه باشد، می توانید از راه های قانونی اقدام کنید.

اشتراک گذاری این مطلب: