ثبت شرکت و اماکن در کشورهای اروپایی

ثبت شرکت و اماکن در کشورهای اروپایی

ثبت شرکت امری تخصصی است که باید پیش از اقدام کلیه اطلاعات اعم از قوانین کشور مورد نظر، فرم ها و انواع چارچوب های قانونی شرکت ها ، ضوابط و مقررات ادارات و ارگان هایی که به شرکت ها نظارت می کنند و .. را در اختیار داشت.

اینکه شما به فکر ثبت شرکت در کشوری خارجی افتاده اید و در نظر دارید، فعالیت خود را گسترش دهید، انتخابی هوشمندانه است ولی تمام موضوع یک تصمیم گیری نیست!

شما باید با دقت برنامه ریزی کنید و کلیه اقدامات خود را کاملا سنجیده انجام دهید.

اولین قدم پس از زمانی که بازار کار و کشور مورد نظرتان را انتخاب کردید، کسب اطلاعات درباره فرم (چارچوب) شرکت آینده تان است .

به عنوان مثال می توان فرم های e.U. و GmbH و KG و AG که از جمله فرم های مرسوم در کشور اتریش و آلمان هستند را نام برد که هر کدام از این چارچوب ها با یکدیگر تفاوت زیادی دارند .

زمانی انتخاب شما صحیح و راحت خواهد بود که شما دقیقاً همانند کشور خودتان تفاوت این فرم ها را بدانید، این دقیقاً مثل زمانی است که شما شرکتی را در کشور ایران مایلید به ثبت برسانید و در حال تحقیق درباره فرم شرکت ها هستید، که به عنوان مثال تفاوت میان شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود را متوجه شوید و سپس فرم شرکت خود را انتخاب کنید.

نکته دوم، بررسی ضوابط و مقررات ادارات و ارگان هایی هستند که به شرکت ها نظارت می کنند.

به عنوان مثال، زمانی که شما شرکتی را به ثبت می رسانید ، شرکت شما باید اسناد و پرونده هایی منظم برای هر کدام از ادارات و ارگان هایی که به شرکت شما نظارت مستقیم یا غیر مستقیم دارند را دارا باشد.

به عنوان مثال ادارات و ارگان هایی که به شرکت شما نظارت دارند، عبارتند از

مراجع قضایی، اتاق بازرگانی، اداره مالیات، اداره کار و اداره بیمه.

نکته سوم، مشخص شدن هدف شما از ثبت شرکت است.

هدف شما می بایست با قوانین و مقررات کشور منتخب و اتاق بازرگانی مربوطه مغایرتی نداشته باشد همچنین زمانی که هدف شرکت شما مشخص شد، باید بررسی شود که نوع فعالیت شما نیاز به اخذ مجوز دارد یا ندارد و نوع فعالیت شرکتتان در اتاق بازرگانی مربوطه ثبت شود.

نکته چهارم، شناخت بازار کار و تهیه بیزینس پلن یا برنامه کاری شماست.

شما می بایست بازار هدف خود را به خوبی شناسایی کنید و بر اساس تجربه و فعالیتی که بناست انجام دهید برنامه ریزی کنید و سپس این برنامه را به اتاق بازرگانی یا شهرداری مربوطه ارایه نمایید.(برنامه به صورت تخمینی تنظیم خواهد شد)

ثبت شرکت در بسیاری از کشورهای خارجی به غیر از تامین و پوشش خواسته های کاری شما می تواند با رعایت شرایط و ضوابط کمک به روند اخذ اقامت دائم کشور مورد نظرتان نیز بکند.

همچنین کلیه این نکات، صرفا جنبه عمومی دارند چرا که هر کشوری قوانین و ضوابط مختص خود را دارد، بنابراین می بایست هدفتان را به صورت دقیق مشخص و سپس جویای شرایط ثبت شرکت خود شوید.

اشتراک گذاری این مطلب: