اخذ اقامت از طریق تمکن مالی

اخذ اقامت از طریق تمکن مالی

یکی از پر طرفدارترین شیوه های مهاجرتی اخذ اقامت به واسطه تمکن مالی می باشد.

برخی از کشورها به شما این قابلیت را می دهند که از طریق سرمایه ای که در اختیار دارید، اقامت کوتاه مدت و قابل تمدید آن کشور را اخذ کنید.

مدارک مورد نیاز جهت اقدام از این طریق نیز، مدارک خاصی نیستند، در واقع شما نیاز به مدارک شناسایی، عدم سوء پیشینه کیفری و اطلاعات حساب بانکی خود دارید.

به عنوان مثال: انتخاب شما کشور اتریش است.

طبق مقررات اعلام شده توسط اداره مهاجرت اتریش، این اقامت یکساله و قابل تمدید در خاک این کشور می باشد.

اخذ این اقامت به صورت محدود و با شرایط زیر می باشد:

  • عدم سوء پیشینه کیفری
  • موجودیت 15000 یورو سرمایه به ازای هر نفر برای یکسال

جالب ترین نکته این است که بسیاری فکر می کنند، می بایست مبالغ کلانی در حساب بانکی خود داشته باشند تا بتوانند از این راه اقدام کنند، این در حالیست که همانطورکه به عنوان مثال گفته شد اقدام کردن از این طریق برای کشور اتریش، مستلزم موجودیت  15000یورو سالانه به ازای هر نفر می باشد، همچنین این مبلغ از حساب بانکی شما خارج نخواهد شد چرا که اطلاعات حساب بانکی خود را شما از بانکتان دریافت و هنگام ثبت درخواست به سفارت مربوطه ارائه می کنید.

اگر چه اقدام از این طریق شیوه بسیار مطلوبی می‌باشد ولی در هر صورت شما باید از کلیه مقررات مختص به این نوع اقامت آگاه باشید.

به عنوان مثال برخی از مقررات کشور اتریش در خصوص این نوع اقامت را بررسی می‌کنیم: دارنده این نوع اقامت حق دسترسی به بازار کار را تنها در صورت مجوز خاص پیدا خواهد کرد. (در صورتی که شخص تمایل به استخدام شدن داشته باشد)

  • دارنده اقامت، حق ثبت شرکت خواهد داشت.
  • تمدید اقامت، مستلزم حداقل سه ماه حضور دارنده اقامت در کشور می‌باشد.
  • دارنده اقامت، پس از انقضاء تاریخ اقامت خود، حق تمدید، انصراف یا تعویض نوع اقامت خود را در خاک کشور اتریش دارا می‌باشد.

همانطور که خواندید ما به چهار نمونه از مقررات کشور اتریش در خصوص این نوع اقامت اشاره کردیم، حال تصور کنید که تمامی این مقررات را درباره کشور مورد نظرتان را خوانده اید، مسلماً آگاهی از این مقررات به شما اطمینان خاطر می‌دهد که شما بهترین انتخاب را کرده‌اید.

اشتراک گذاری این مطلب: